espirator KN95
Lifestyle, Zdrowie

Czy respirator KN95 ochroni Cię przed koronawirusem? Czy są jakieś alternatywy dla respiratora?

Naukowcy z całego świata pracują w całe dnie i noce, aby powstrzymać, albo chociaż kontrolować epidemię koronawirusa. Mimo ich wytężonej pracy na całym świecie wprowadzane są różne środki mające na mające spowolnić epidemie. Wraz z wzrastającą liczbą zachorowań wzrasta popyt na maseczki ochronne tj respirator KN95, która zdaniem wielu osób zapewnia ochronę przed koronawirusem.

Wielu ludzi jest zdania, że tylko profesjonalne respiratory kn95 zapewnią ochronę przed wirusami. Ale czy to prawda – czy wszyscy powinni nosić maski tj respirator KN95, aby uchronić się przed koronawirusem? Jednym słowem nie.

Produkt polecany medykom

Naukowcy wypowiadają się jednogłośnie o respiratorze KN95 jest nadal zalecana maska dla szczególnie dla pracowników służby zdrowia lub osób które mają kontakt z osobami chorymi lub przebywają w miejscach o dużym ryzyku zakażenia.  Respirator KN95 ma zdolność do filtrowania bardzo małych cząstek,- to coś innego niż maska ​​chirurgiczna, która może zatrzymać tylko większe kropelki.

KN95 został zaprojektowany tak, aby bardzo ściśle przylegać do twarzy, a jeśli odpowiednio dopasowany blokuje „co najmniej 95%” bardzo małych testowanych cząstek, chociaż nie eliminuje całkowicie ryzyka choroby.

Organizacja  CDC zaleca, aby pracownicy służby zdrowia stosowali ochronę dróg oddechowych (tj. Respirator KN95), oraz byli przeszkoleni w zakresie prawidłowego użytkowania, bezpiecznego zakładania i zdejmowania maski.

Nie ma oficjalnego zalecenia dla ogółu społeczeństwa stosowania respiratora KN95 jednak wiele osób może zdecydować się na takie rozwiązanie. Przyczyn może być kilka. Jedna z najbardziej oczywistych to chęć jak najlepszej ochrony siebie i swoich bliskich.  Kolejnym powodem jest obowiązek noszenia masek ochronnych od 16 kwietnia 2020. Wiele osób będąc zmuszonym do noszenia maseczek wybiera te najwyższej jakości, a bez żadnych wątpliwości ta maseczka taka jest. 

Odpowiednie używanie zapewnia ochronę

Jednak pojawiają się takie głosy, że maski nie są zbyt skuteczne dla ogółu społeczeństwa, ponieważ często nie nosi ich prawidłowo. Dlatego niezmiernie ważne jest, jeśli zdecydowaliśmy się na zakup respiratora aby korzystać z niego w sposób prawidłowy – umyć ręce przed jego włożeniem i ściągnięciem. Nie dotykać przedniej części   respirator kn95 należy ściągnąć od tyłu. W czasie jego noszenia zalecane jest również nie dotykanie twarzy. Oczywiście należy też pamiętać, że ważnymi środkami ochronnymi jest częste mycie rąk i zakrywanie ust i nosa podczas kaszlu lub kichania oraz zachowywanie dystansu.

Podsumowując ważne jest jaką ochronę wybierzemy, ale najważniejsze jest jak jej używamy! 

Alternatywa dla respiratora kn95

Warto rozważyć alternatywy. Nie wszyscy muszą kupić respirator kn95! Nie zawsze potrzebujemy tak dużej ochrony. w doborze środków ochronnymi warto wykazywać się rozsądkiem i wybierać takie środki, które będą najlepsze do danej sytuacji. Np wielorazowa maseczka ochronna w codziennych sytuacjach sprawdzi się świetnie, a dodatkowo możemy jej używać znacznie dłużej. Warto jednak, aby taka maseczka wykonana była z sprawdzonych nieprzepuszczalnych materiałów dobrej jakości, które nie będa utrudniać oddychania.Wielorazową maseczkę możesz kupić u profesjonalistów, albo wykonać sam w domu. Niektórzy mogą także zdecydować się na maseczki jednorazowe. Co prawda po każdym użyciu trzeba je wyrzucać, jednak gdy zaopatrzymy się w odpowiednią ich ilość zapewnimy sobie ochronę. W obecnej sytuacji aby chronić swoje zdrowie najważniejsze jest  zachowanie higieny, dystansu oraz wybranie środków ochrony dopasowanych do swoich potrzeb. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *