Myjka do okien
Lifestyle

Myjka do okien – zrób to sam

Czy ciągle walczysz  o utrzymanie okien w czystości? Aby wygrać tę walkę wystarczy zainwestować  pieniądze w magnetyczną myjkę do czyszczenia okien. Zamiast kupić taką myjkę możesz stworzyć własną. Myjka do okien – to świetny sposób na czyste okna. W tym artykule podzielimy się z Wami wskazówkami , które musisz wykonać, aby stworzyć myjkę do czyszczenia okien. Jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcją ,na pewno osiągniesz doskonałe wyniki i stworzysz swoją własną myjkę..

Czego potrzebujesz, aby stworzyć myjkę do czyszczenia okien?

Po pierwsze, rzućmy okiem na to, co musisz kupić, aby stworzyć swoją własną myjkę. Następnie będziesz musiała udać się na zakupy, aby rozpocząć swój projekt.

  • Dwie zakrętki do butelek
  • Ściereczka do czyszczenia z mikrofibry
  • Dwa magnesy

Musisz upewnić się, że zakupione magnesy są wystarczająco silne, aby mogły utrzymały się przez szklane okna, które masz w domu. W przeciwnym razie myjka do okien nie będzie w stanie utrzymać się na oknie i nie  pozwoli Ci to na uzyskanie pozytywnego wyniku – wykonanie swojej myjki do mycia okien. 

Z drugiej strony należy również upewnić się, że siła magnetyczna nie jest zbyt duża. Jeśli siła magnetyczna jest zbyt duża, rozbije ona okno i przyprawi Ci poważnych kłopotów. Gdy magnesy będą za mocne może to powodować tarcie podczas czyszczenia, co może prowadzić do zaryzowania szkłą. Dlatego musisz wykonać kilka eksperymentów z magnesami i upewnić się, że kupujesz magnesy o odpowiedniej sile.

Myjka do okien – potrzebne materiały:

  • Pistolet z klejem na gorąco
  • Nożyce

Ściereczkę z mikrofibry można kupić w dowolnym sklepie, który można znaleźć w okolicy. Nie będziesz musiał nawet wydać 10 zł na jej zakup. Magnesy w dobrej cenie możesz kupić na allegro lub zamówić na aliexpress. Dobrej jakości magnesy możesz też znaleźć w sklepach z materiałami do domu. 

Jak zrobić swoją własną magnetyczną myjkę do okien?

Teraz wiesz, co trzeba kupić, aby zrobić swoją własną myjkę do okien. Po przygotowaniu wszystkich materiałów, które będą niezbędne do wykonania tego zadania  powinnaś wykonać następujące kroki Ważne jest, aby pamiętać, że będziesz musiał trzymać się wskazówek- postępować zgodnie z zaleceniami, abyś mógł osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Pierwszym krokiem będzie zdobycie ściereczki z mikrofibry, a następnie wycięcie w niej dwóch różnych kółek. W tym miejscu musisz upewnić się, że średnica tkaniny z mikrofibry wynosi około 5cm i. Następnie możesz ustawić odrobinę gorącego kleju w kierunku środka każdego koła. Możesz umieścić zakrętkę na gorącym kleju. Ważne jest, aby upewnić się, że umieszczasz zakrętkę butelki skierowaną w dół, aby uzyskać jak najlepsze wyniki.

Teraz musisz przykleić magnes do wewnętrznej części ściereczki. Klej przykleji się do tkaniny.

Trzeba będzie również wykonać tę samą procedurę z drugą nakrętką do butelki. Twój projekt będzie wykonany w 90%.

Podczas wykonywania tych kroków musisz upewnić się, że magnesy są odpowiednio ustawione. Jeśli nie, nie będą się one wzajemnie przyciągać.Jeśli tak się stanie Twoja myjka do okien niestety nie będzie działać w sposób odpowiedni.

Pozostałe 10% pracy, którą musisz zrobić, to zamontować go w oknie. Omówmy to szczegółowo w następnej akapicie.

Jak właściwie używać tej myjki do okien?

Aby zamontować i używać tą myjkę do okien, musisz umieścić jedną zakrętkę butelki, od wewnątrz okna. Następnie musisz umieścić drugą nakrętkę do butelki po drugiej stronie okna. Robiąc to, musisz upewnić się, że są delikatnie się do siebie przyciągają.

Właśnie zrobiłeś swój sprzęt do czyszczenie okien – myjka do okien jest już Twoja! Zaleca się używanie myjek do czyszczenia okien do czyszczenia okien co tydzień. Będziesz wtedy mógł upewnić się, że Twoje okna będą cieszyły się idealnym blaskiem i przejrzystością. 

Czy możesz sam wykonać ten projekt?

Jak zobaczyłeś w tym tutorialu, jest to jeden z najłatwiejszych dostępnych projektów DIY. Będziesz mógł wykonać te kroki zupełnie samodzielnie- na pewno dasz sobie radę . Nie musisz prosić nikogo o pomoc,aby zrobić tą funkcjonalną myjkę do okien.

Aby myjka do okien była odpowiednia  musisz pomyśleć o materiałach wysokiej jakości.Pomyśl  dwa razy, zanim wydasz kilka dodatkowych dolarów na zakup materiałów eksploatacyjnych.

W rzeczywistości wszystkie materiały potrzebne do tego projektu są dostępne do zakupu po przystępnej cenie. Na pewno dostaniesz porządne materiały w rozsądnej cenie.

Wniosek:

Nie musisz kupować żadnego sprzętu. Myjka do okien – to rzecz którą sama możesz wykonać! Ciesz się czystymi oknami umytymi w szybki i prosty sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *