respirator wielorazowy
Uncategorized, Zdrowie

Jaki jest najlepszy materiał na maskę wielokrotnego użytku? Respirator wielorazowy vs maska wielorazowa.

 

Po tygodniach zaleceń, aby tylko pracownicy służby zdrowia lub osoby, które mają COVID-19, mieli obowiązek  nosić maski na twarz, Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zaleca stosowanie niemedycznego materiału pokryciowego jako dodatkowego dobrowolnego środka ochrony zdrowia publicznego”. Do tego w Polsce został wprowadzony obowiązek noszenia zakrywania dróg oddechowych. Wiele osób uznaje,że najlepszym wyborem  jest używanie produktów wielokrotnego użytku. Wiele osób stoi przed dylematem czy wybrać profesjonalny respirator wielorazowy czy maseczka na twarz Powstaje więc pytanie:

Maska wielorazowa czy respirator wielorazowy? 

Nowa rada opiera się na ostatnich badaniach, które pokazują, że znaczna część osób może być nosicielami wirusa a  nie ma objawów i że nawet osoby, u których wystąpią objawy, mogą przenosić wirusa na inne osoby przed wykazaniem tych objawów. 

Maska może służyć jako fizyczna bariera dla kaszlu lub kichania danej osoby, dlatego wiele osób wybiera ochronę dróg oddechowych. Z praktyczności i chęci oszczędzenia czasu wiele osób wybiera produkty wielokrotnego użytku tj respirator wielorazowy n95.

Jednak niektórzy są zdania, że  pomimo niewiadomych, lepiej jest używać maski z tkaniny, niż tworzyć problemy z zaopatrzeniem dla pracowników służby zdrowia, którzy potrzebują masek szpitalnych, takich jak N95. Z drugiej strony niektóre osoby nie chcą ryzykować i zapewnić jak najlepszą ochronę sobie i swoim bliskim.  Każde rozwiązanie ma plusy i minusy

Jaki jest więc najlepszy materiał na maseczkę i gdzie go znaleźć?

respirator wielorazowy

Maskę wielorazową możesz wykonaĆ starego szalika, ręcznika, bandany, a nawet filtra do kawy. Można również ją wykonać tkaniny bawełnianej – najlepiej „ciasno tkanej bawełny, takiej jak tkanina pikowana lub prześcieradła bawełniane.

W szufladzie szafy lub komody dostępnych jest kilka opcji; można je również znaleźć w każdym sklepie z odzieżą Ale który jest najlepszy? 

Badania wykazują że różne materiały mają różną przepuszczalność.. Na przykład jeden kawałek tkaniny przefiltrował tylko 1% cząstek, podczas gdy inny przefiltrował 79% – więcej niż maski chirurgiczne, które jak się okazało, filtrują między 62-65% cząstek, jednak mniej niż respirator wielorazowy (95%) 

Ogólnie rzecz biorąc, grubsze, wyższej jakości tkaniny bawełniane osiągały lepsze wyniki niż tkaniny o niższej liczbie nici i bardziej otwartym splocie.A jeśli nie masz pewności, czy materiał, który masz w domu, jest wystarczająco gruby, sugeruje warto sprawdzić o przy jasnym słońcu. Im bardziej jest prześwitujący tym gorzej. 

Równie ważna jak filtracja jest oddychalność. Pamiętaj,maskę musisz nosić a więc przez musisz swobodnie oddychać  i nie tylko przez kilka minut,Jeśli nie jesteś pewny do materiały zawsze możesz polegać na specjalistach i kupić gotowy produkt maskę wielorazową lub respirator wielorazowy.

Respirator wielorazowy – profesjonalna ochrona Twojej rodziny

Wszystko, co zapobiega rozprzestrzenianiu się kropelek z dróg oddechowych, jest lepsze niż nic – jednak jeżeli mamy wybór warto zaopatrzyć się w materiały, które posłużą dłużej i zapewnią ochronę dostosowaną do Twoich potrzeb.Taką ochrona zapewnią produkty medyczne tj respiratory kn95, które cechują się słabą przepuszczalnością. Są dość łatwe do dezynfekcji więc możemy ich używać wielokrotnie.

Jednak bardzo ważne jest, przestrzeganie wszystkich wytycznych nie tylko noszenie maski. Żadna maska ​​nie jest tak dobra jak dystans społeczny i dobra higiena .To wciąż najważniejszy sposób ochrony siebie i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *